VIII Ogólnopolski Konkurs „Tischnerowskie Ślady”

W dniu 15 marca w Wadowickim Centrum Kultury odbył się ósmy finał Ogólnopolskiego konkursu „Tischnerowskie Ślady” – konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Nr 3 w Wadowicach, któremu od 2002 roku patronuje ksiądz prof. Józef Tischner. Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które zrzeszone są w Rodzinie Szkół Tischnerowskich.
Tegoroczny finał zgromadził wielu znakomitych gości: znawców życia, twórczości i filozofii Księdza Tischnera. Wśród gości obecni byli m.in.: Wicestarosta – Marta Królik, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach – Elżbieta Kowalczyk oraz przedstawiciel Wyższej Szkoły Europejskiej – Konrad Szpak, który w imieniu Rektora tejże uczelni wręczył indeks laureatowi I miejsca.
Nie tylko indeksy na wyższe uczelnie czy  cenne nagrody rzeczowe, ale też możliwość zgłębiania myśli i filozoficznego przesłania ks. Prof. J. Tischnera stają się dla młodych ludzi powodem, by wziąć udział w tym, jakże trudnym i wymagającym pracy i wewnętrznej dojrzałości, konkursie.
Podobnie jak w poprzednich edycjach Konkursu, również w tym roku finaliści walczyli o bardzo cenne nagrody, z których najbardziej były indeksy na krakowskie wyższe uczelnie, a także książki, sprzęt turystyczny, aparaty fotograficzne i okolicznościowe upominki. Laureaci, w zależności od zajętego miejsca, mieli możliwość wyboru indeksu na wymarzoną uczelnię.
Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Przewodniczący – dr Adam Workowski – adiunkt Katedry Filozofii Boga na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie,    dr Łukasz Tischner – adiunkt Katedry Historii Literatury Polskiej XX Wieku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Kazimierz Tischner – brat księdza profesora Józefa Tischnera – Gość Honorowy, Sekretarz: Rafał Bzowski – członek Komitetu Organizacyjnego, nauczyciel ZS nr 3 w Wadowicach.
VIII Ogólnopolski Konkurs „Tischnerowskie Ślady” – wyniki:
I.  Gabriela Flis z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie – indeks na Wyższą Szkołę Europejską,
II  Wojciech Musiał z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej – indeks na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II, Wydział Filozoficzny,
III.  Jakub Gałka z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni – indeks na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II, Wydział Filozoficzny.
Dzięki wsparciu sponsorów – w tym Zarządu Powiatu w Wadowicach – konkurs został  zorganizowany na wysokim poziomie, za co organizatorzy pragną serdecznie podziękować.