Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Dolina Karpia w obiektywie”

Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie ogłasza Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Dolina Karpia w obiektywie".  Konkurs wpierają Starostwo Powiatowe w Wadowicach oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, a patronat medialny sprawuje regionalny serwis informacyjny wdoliniekarpia24.pl.

Konkurs ma charakter otwarty – jego uczestnikiem może być każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, o ile jest osobą pełnoletnią i nie zajmującą się profesjonalnie fotografią. Tematyka konkursu promuje uwiecznianie niezwykłych miejsc w Dolinie Karpia, a więc na terenach gmin: Przeciszów, Zator, Osiek, Polanka Wielka, Brzeźnica, Spytkowice i Tomice, w kontekście ich walorów historyczno – kulturalnych oraz przyrodniczych. Należy jednakże pamiętać, aby na zdjęciach konkursowych nie widniały żadne osoby, postacie – jest to jeden z warunków zapisanych w regulaminie konkursu.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie dwie swoje prace. Fotografie mogą być wykonane w dowolnym ułożeniu (tj. w poziomie jak i w pionie). Mogą być kolorowe, czarno-białe i w sepii, wydrukowane na papierze fotograficznym w formacie 20×30 cm. Istotne, że dodatkowo muszą być także zapisane w postaci elektronicznej na płycie CD (w formacie JPG o dużej rozdzielczości). Zdjęcia nadesłane tylko w formie cyfrowej lub tylko w formie papierowej nie wezmą udziału w konkursie.

Ważne jest również to, że do konkursu mogą być zgłoszone jedynie te zdjęcia, które nie zostały wcześniej nagrodzone ani wyróżnione w innych konkursach. Dotychczas nie mogą być również wykorzystywane ani rozpowszechniane przez inne podmioty.

Ponadto, fotografie konkursowe muszą być opatrzone na odwrocie metryczką zawierającą tytuł i miejsce wykonania fotografii. Należy też dołączyć kartę zgłoszeniową, która jest do pobrania tutaj. Fotografie bez metryczki i karty zgłoszeniowej nie będą mogły brać udziału w konkursie.

Prace konkursowe wraz z wersją elektroniczną należy składać bezpośrednio w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie lub przesłać na jej adres (z dopiskiem na kopercie „Nie zginać”):
Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie, ul. Długa 6, 32-641 Przeciszów. Podajemy także numer telefonu, pod którym można uzyskać dodatkowe informacje: 33 8413 270.

Termin nadsyłania fotografii konkursowych upływa z dniem 31 lipca 2012 roku. Decyduje data ich doręczenia.

Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości do dnia 25 sierpnia 2012 roku w serwisie informacyjnym wdoliniekarpia24.pl oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Przeciszów. W dniu 26 sierpnia 2012 roku, podczas Dożynek w Przeciszowie na stadionie LKS Przeciszovia odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Nagrodzone prace konkursowe zostaną zaprezentowane publiczności w serwisie wdoliniekarpia24.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie!