Małopolski Konkurs Wiedzy Chemicznej w Wadowicach

Na przełomie grudnia i stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wadowicach odbyły się pierwsze etapy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej, organizowanego od 1988 roku przez Zakład Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W dniu 15 grudnia 2012 roku w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej wzięli udział uczniowie klas trzecich. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 36 uczniów z naszego rejonu, w tym 23 osoby ze szkół powiatu wadowickiego (LO Andrychów – 7, LO w ZSiPO Kalwaria – 3, LO w Wadowicach –13).
Zwycięzcy I etapu konkursu spotkają się na zawodach finałowych, które odbędą się w marcu 2013 r. w Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Nagrodą dla uczniów klas trzecich, którzy otrzymają tytuł laureata, są indeksy na stacjonarne studia pierwszego stopnia – na kierunek chemia i ochrona środowiska, prowadzone przez Wydział Chemii UJ.
W dniu 5 stycznia 2013 r. odbyły się natomiast zawody rejonowe dla klas II liceów ogólnokształcących. W konkursie wzięło udział 81 osób z ośmiu szkół z naszego regionu.
Na otwarcie konkursu przybyli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach – Józef Łasak,
Kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wadowicach – Jolanta Król, dyrektor ZSO – Janina Turek oraz wicedyrektor – Małgorzata Handzlik.