Gmina Brzeźnica trzecia w Polsce

Sukces gminy Brzeźnica w ogólnopolskim konkursie „Przyjazna wieś” organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.  Brzeźnica zdobyła III miejsce za projekt pn. „Pejzaże polsko – słowackiej kultury w Brzeźnicy”.
Konkurs miał charakter dwuetapowy, gmina Brzeźnica zajęła I miejsce w województwie małopolskim, dzięki czemu uzyskała kwalifikację do etapu ogólnopolskiego.
W czwartek 22 grudnia 2011 r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie wójt gminy Bogusław Antos odebrał z rąk wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusza Nalewajka zaszczytną nagrodę.
W konkursie „Przyjazna wieś” brały udział projekty o charakterze infrastrukturalnym realizowane na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Opracowany i wdrożony  mikroprojekt gminy Brzeźnica opierał się na współpracy polsko-słowackiej z gminą Diviną w ramach Euroregionu Beskidy. Jury doceniło propagowane w nim treści oparte na podobieństwie kulturowym. Pejzaże ukazywały obie gminy w różnych odsłonach: sportowej, wydawniczej, infrastrukturalnej – amfiteatr. Szeroka oferta programowa adresowana była do wielu grup społecznych od dzieci i młodzieży poczynając na seniorach kończąc.
Innowacyjność i pomysłowość projektu wpłynęła na korzystny dla gminy Brzeźnica werdykt jury.